Add your clan to our database
Clan List
Former Clans
Tournaments
Hall of Fame
Historical clans
Top matches
Old players database
Last matches
WW- vs. -RAT2:0
AnPN- vs. -N3S0:2
ETH- vs. -RkS2:0
uNb- vs. -N3S0:2
uNb- vs. -TW0:2
[All matches - SKINSHOT | LAGSHOT]
Users Online
Guests Online: 1
Members Online: 0


Total Members: 360
Newest Member: Stuffed
Statistics
Latest Active Forum Threads
  Thread Views Replies Last Post
[Poll] TOP Legendární clany
Ankety
5250 5 menyy
25-02-2019 07:31
[Poll] SA MP
Ankety
4018 12 KaAreS
24-01-2018 10:37
End of the tournament


Bohužel musíme oznámit ukončení 5. clanlist turnaje. Turnaj jsme začali v době kdy nastupoval virus covid19, chtěli jsme tak hráčům pomoci zabít čas strávený vlivem viru doma. Bohudík pro nás, bohužel pro turnaj došlo na rozvolňování a vraceli jsme se konečně zpět do zaměstnání/školy. Po nekonečném odkládání a náhradních termínech z důvodu nedostatku času jak u vás, tak u nás, jsem došel k tomuto závěru. Nepodařilo se mi sehnat přihlášené hráče v turnaji a dosazovat do týmu nové hráče by u tak rozehraného turnaje nemělo smysl. Turnaj byl příliš dlouhý a situace tomu moc nepomohla. Do budoucna očekávejte spíše kratší, rychlejší turnaje.

Děkujeme zúčastněným hráčům v turnaji a omlouváme se za nedokončení turnaje.Unfortunately I have to announce that 5th clanlist tournament is being cancelled. We started the tour at the beginning of the pandemic to kill time for us and other players. Later in the sumemr when the situation in cz/sk calmed down we returned to schools and our jobs and never managed to agree on time and dates of certain matches. Lack of time, and unavailability of the players that joined in are two main factors why I decided to cancel this tournament. In future, expect shorter and quicker one.

Thanks to all the players who participated and apologies for the cancellation

Pesna on March 16 2021 · 0 Comments · 744 Reads ·Print
Quarterfinals info

Oznámení


Doufali jsme, že turnaj stihneme dokončit během omezení vlivem covidu, bohužel nepodařilo se a nyní má každý pracující člověk práce nad hlavu, a to je taky důvod proč jsme turnaj museli pozastavit. Máme v planu turnaj dohrát po prázdninách, až se situace trošku uklidní. Doufejme že za tuto dobu nepřijdeme o moc hráčů v turnaji a dohrajeme ho v stávájících sestavách. Všechny leadry týmu budu kontaktovat před zahájením pokračování turnaje. Děkuji za pochopení.


Skupina B [LAGSHOT]- 7.kolo je poslední kolo této skupiny. Tým nFu postupuje s 13 body do vyřazovací části z prvního místa. Naopak tým RkS nedokázal vybojovat bod a zůstane na konci základní část na dně tabulky. AnPN obsadili 7.pozici.

- Druhé místo obsadil tým N3S. Se stejným počtem bodů skončil tým RAT, ovšem N3S měli lepší průměr kills/deaths, a to rozhodlo o umístění.

- Čtvrté místo patří týmu TW, opět stejný počet bodu s tímto týmem uhráli ETH. Do 5.místa byl turnaj poměrně vyrovnaný. Šesté místo zabrali uNb se čtyřmi body.
- 7th round is the last round for this group. The group was won by the team nfu with 13 points. On the other end of the table ended team Rks which did not manage to get any points and ends at the bottom of the table before the playoffs. The 7th place in lagshot group was taken by the team AnPN

- The second place was taken by N3S team. Team RAT finished with the same amount of points but N3S has better overall ratio which decided between the two. RAT takes 3rd place in the table

- Fourth place was taken by Tw team, once again, same situation as above but with team ETH which takes 5th place. Team uNb finishes 6th with just 4 points, huge loss on 5th place.Skupina A [SKINSHOT]Pesna on May 22 2020 · Read More · 0 Comments · 557 Reads ·Print
Kontumace zápasu / Match Contumacy

30.4.2020 20:15 se na AC serveru odehrál turnajový zápas mezi týmy [WW] (Oberschutze, Stahlgewitter) and [VCK] (Meny, Larwis).

Hráč meNY[VCK] byl fake. Ve skutečnosti to byl [uMED]soFt.

Z tohoto důvodu je kontumačně vítěz [WW].

(Larwis a Lachyy z uMED byli také na serveru, ale nijak nás o tom, že od nich hraje fake nevarovali. Možná o tom netušili.. Osobně věřím, že to však věděli, jelikož jsou bff, pro mě od tohoto klanu žádné překvapení.)

Vtipná poznámka: Skutečný Meny nám napsal na FB 10 minut po zápase, že už jde na server to odehát.30.4.2020 20:15 tournament match between teams [WW] (Oberschutze, Stahlgewitter) and [VCK] (Meny, Larwis) has taken place on AC server.

Player meNY[VCK] was actually fake. This player was [uMED]soFt.

Due to this, win goes to team [WW] via contumacy.

(Larwis and Lachyy from uMED were on the server as well, but they did not warn us about that. Maybe they did not know about that meny in game is a fake player. I personally believe they knew about that fake player, since they are bff. No surprise for me from this clan.)

Funny note: Real Meny typed us on FB 10 minutes after the match that he is coming to the server to play tournament.

Fourthex on April 30 2020 · Read More · 7 Comments · 1343 Reads ·Print
Car Shooter Public Mode
Let me present you something unordinary in our 2shoot scene. Car Shooter Public server has been released and therefore I would very much like to invite you to try this wonderful server! Car Shooter, originally based on MTA, is a mode, where you control a vehicle and at the same time you also shoot at other vehicles. Check the trailer below!

Clan: [wS] / World Skillers
Server: samp.worldskillers.eu:27655Roc on April 27 2020 · 0 Comments · 2363 Reads ·Print
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
General partners